Blog
Od czego zależy sprawność pompy ciepła?
Wydajność pompy ciepła jest wynikiem skomplikowanej równowagi między jakością komponentów, dopasowaniem instalacji oraz odpowiednimi ustawieniami. Przy wyborze pompy ciepła dla konkretnego budynku istotne jest, aby uwzględnić zarówno aspekty techniczne, jak i warunki otoczenia. Można dzięki temu osiągnąć najlepsze efekty energetyczne przy zachowaniu optymalnej wydajności i trwałości urządzenia.
3 korzyści wynikające z montażu paneli fotowoltaicznych
Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne. Umożliwiają wytwarzanie energii elektrycznej bez szkód dla przyrody. Poza oczywistymi korzyściami środowiskowymi istnieje wiele innych powodów, dla których warto zrezygnować z paliw kopalnych na rzecz zasobów odnawialnych. Poznaj kilka najważniejszych!
Dlaczego warto skorzystać z pomp ciepła?
Pompy ciepła od lat stają się coraz bardziej popularne jako sposób na ekologiczne ogrzewanie oraz chłodzenie budynków. Używając tych urządzeń, można zasadniczo zmniejszyć koszty energii, a także pomóc chronić środowisko naturalne. Jakie inne korzyści przynosi stosowanie pompy? Przeczytaj i sprawdź!
Jakie elementy zawiera dobra instalacja fotowoltaiczna?
Dla naszych klientów, chcących dowiedzieć się, z czego składają się montowane przez nas instalacje, stworzyliśmy poniższą listę komponentów instalacji PV:
Instalacje fotowoltaiczne vs polskie prawo
Wiele osób ma pytania odnośnie wymaganych prawem formalności przed zdecydowaniem się na inwestycję w fotowoltaikę. Dlatego poniżej postanowiliśmy opisać formalne wymagania, jakie musi wg. polskiego prawa spełniać instalacja fotowoltaiczna w różnych sytuacjach.
Jak panele słoneczne działają w ciągu całego roku?
Wielu właścicieli domów zastanawiających się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne zastanawia się nad opłacalnością takiej inwestycji w Polsce. Szczególne wątpliwości budzi okres jesienno-zimowy, w którym przecież jest mniej słonecznych dni.
Czy baterie słoneczne i panele fotowoltaiczne to jedno i to samo?
Poruszając się w obszarze, jakim jest fotowoltaika, można natknąć na pewne problematyczne kwestie. Jednym z pierwszych dylematów kogoś, kto nie miał wcześniej do czynienia z tą działką, jest następująca sprawa – czy baterie słoneczne i panele fotowoltaiczne to jedno i to samo? Choć niedoświadczona osoba może stosować te terminy zamiennie, w rzeczywistości odnoszą się one do czegoś innego. Pomyłka wynika tu najczęściej z tej przyczyny, że i jedne, i drugie obiekty – zarówno baterie, jak i panele – związane są z wykorzystaniem energii płynącej ze światła słonecznego.
Fakty i mity o fotowoltaice
Fotowoltaika należy obecnie do najprężniej rozwijających się sektorów gospodarki. Korzystanie z naturalnych i odnawialnych źródeł energii staje się coraz bardziej popularne, jednak wciąż ma status nowości w polskiej energetyce. Z tego powodu wokół paneli fotowoltaicznych powstaje wiele mitów. Czy jest w nich choćby ziarno prawdy?
W 2025 roku fotowoltaika będzie najtańszym źródłem energii
W energetyce na naszych oczach dokonuje się rewolucyjna zmiana. W związku z zagrożeniem katastrofą klimatyczną następuje gwałtowny odwrót od tradycyjnych form pozyskiwania energii i eksploracja źródeł odnawialnych. Pośród tych ostatnich szczególną rolę odgrywa zaś fotowoltaika. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, iż jest ona najbardziej dostępną opcją pozyskiwania energii dla indywidualnych użytkowników. Podczas gdy takie rozwiązania jak elektrownia wiatrowa czy elektrownia wodna przeznaczone są raczej dla większych przedsiębiorstw, panele fotowoltaiczne każdy może tak naprawdę zamontować sam w swoim własnym domu jednorodzinnym.
Fotowoltaika dla rolnika a podatki
Instalacja paneli fotowoltaicznych przynosi wiele korzyści. Takie rozwiązanie nie tylko pozytywnie wpływa na środowisko, ale również jest gwarancją znacznych oszczędności dla inwestorów. Produkcja prądu we własnym zakresie uniezależnia gospodarstwa domowe od dostawców energii, tym samym nie trzeba martwić się o rosnące ceny opłat. Montaż fotowoltaiki okazuje się szczególnie korzystny dla rolników. W gospodarstwach rolnych zapotrzebowanie na prąd jest największe. Wiąże się to z wysokimi rachunkami za energię, dlatego rolnicy, chcąc obniżyć koszty prowadzenia gospodarstwa, decydują się na montaż instalacji. Oprócz tego fotowoltaika przynosi im korzyści także w kwestiach podatkowych. Dowiedz się, co łączy podatki z instalacją paneli fotowoltaicznych.