fbpx

Blog

pompa do ogrzewania

Dlaczego warto skorzystać z pomp ciepła?

Pompy ciepła od lat stają się coraz bardziej popularne jako sposób na ekologiczne ogrzewanie oraz chłodzenie budynków. Używając tych urządzeń, można zasadniczo zmniejszyć koszty energii, a także pomóc chronić środowisko naturalne. Jakie inne korzyści przynosi stosowanie pompy? Przeczytaj i sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie elementy zawiera dobra instalacja fotowoltaiczna?

Dla naszych klientów, chcących dowiedzieć się, z czego składają się montowane przez nas instalacje, stworzyliśmy poniższą listę komponentów instalacji PV:

CZYTAJ WIĘCEJ

Instalacje fotowoltaiczne vs polskie prawo

Wiele osób ma pytania odnośnie wymaganych prawem formalności przed zdecydowaniem się na inwestycję w fotowoltaikę. Dlatego poniżej postanowiliśmy opisać formalne wymagania, jakie musi wg. polskiego prawa spełniać instalacja fotowoltaiczna w różnych sytuacjach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak panele słoneczne działają w ciągu całego roku?

Wielu właścicieli domów  zastanawiających się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne zastanawia się nad opłacalnością takiej inwestycji w Polsce. Szczególne wątpliwości budzi okres jesienno-zimowy, w którym przecież jest mniej słonecznych dni.

CZYTAJ WIĘCEJ
bateria słoneczna ikon

Czy baterie słoneczne i panele fotowoltaiczne to jedno i to samo?

Poruszając się w obszarze, jakim jest fotowoltaika, można natknąć na pewne problematyczne kwestie. Jednym z pierwszych dylematów kogoś, kto nie miał wcześniej do czynienia z tą działką, jest następująca sprawa – czy baterie słoneczne i panele fotowoltaiczne to jedno i to samo? Choć niedoświadczona osoba może stosować te terminy zamiennie, w rzeczywistości odnoszą się one do czegoś innego. Pomyłka wynika tu najczęściej z tej przyczyny, że i jedne, i drugie obiekty – zarówno baterie, jak i panele – związane są z wykorzystaniem energii płynącej ze światła słonecznego.

CZYTAJ WIĘCEJ
mity

Fakty i mity o fotowoltaice

Fotowoltaika należy obecnie do najprężniej rozwijających się sektorów gospodarki. Korzystanie z naturalnych i odnawialnych źródeł energii staje się coraz bardziej popularne, jednak wciąż ma status nowości w polskiej energetyce. Z tego powodu wokół paneli fotowoltaicznych powstaje wiele mitów. Czy jest w nich choćby ziarno prawdy?

CZYTAJ WIĘCEJ
fotowoltaika

W 2025 roku fotowoltaika będzie najtańszym źródłem energii

W energetyce na naszych oczach dokonuje się rewolucyjna zmiana. W związku z zagrożeniem katastrofą klimatyczną następuje gwałtowny odwrót od tradycyjnych form pozyskiwania energii i eksploracja źródeł odnawialnych. Pośród tych ostatnich szczególną rolę odgrywa zaś fotowoltaika. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, iż jest ona najbardziej dostępną opcją pozyskiwania energii dla indywidualnych użytkowników. Podczas gdy takie rozwiązania jak elektrownia wiatrowa czy elektrownia wodna przeznaczone są raczej dla większych przedsiębiorstw, panele fotowoltaiczne każdy może tak naprawdę zamontować sam w swoim własnym domu jednorodzinnym.

CZYTAJ WIĘCEJ
fotowoltaika na budynkach gospodarczych

Fotowoltaika dla rolnika a podatki

Instalacja paneli fotowoltaicznych przynosi wiele korzyści. Takie rozwiązanie nie tylko pozytywnie wpływa na środowisko, ale również jest gwarancją znacznych oszczędności dla inwestorów. Produkcja prądu we własnym zakresie uniezależnia gospodarstwa domowe od dostawców energii, tym samym nie trzeba martwić się o rosnące ceny opłat. Montaż fotowoltaiki okazuje się szczególnie korzystny dla rolników. W gospodarstwach rolnych zapotrzebowanie na prąd jest największe. Wiąże się to z wysokimi rachunkami za energię, dlatego rolnicy, chcąc obniżyć koszty prowadzenia gospodarstwa, decydują się na montaż instalacji. Oprócz tego fotowoltaika przynosi im korzyści także w kwestiach podatkowych. Dowiedz się, co łączy podatki z instalacją paneli fotowoltaicznych.

CZYTAJ WIĘCEJ
panele słoneczne

Coraz więcej Polaków decyduje się na OZE

OZE, czyli Odnawialne Źródła Energii z roku na rok zyskują w Polsce coraz więcej zwolenników. Zwrot ku ekologicznym rozwiązaniom wynika przede wszystkim ze zwiększonej świadomości dotyczącej destrukcyjnego wpływu działalności człowieka na środowisko. Wyczerpywanie zasobów naturalnych sprawia, że w przyszłości jedyną opcją będzie wytwarzanie energii ze źródeł, które powstają na nowo, mimo regularnego zużywania. Poza tym im szybciej ludzie zrozumieją znaczenie zielonej rewolucji, tym większa szansa na zahamowanie zmian klimatycznych. Ponadto wybór odnawialnych źródeł energii często motywowany jest rosnącymi cenami opłat za prąd elektryczny. Jakie wymienia się odnawialne źródła energii i które z nich cieszą się w Polsce największą popularnością? Sprawdź to w poniższym artykule.

CZYTAJ WIĘCEJ
fotowoltaika na dachu domu

Zastosowanie energii słonecznej w budynkach jednorodzinnych

Potencjał energii słonecznej jest wykorzystywany od lat, niemniej jednak to w ostatnim czasie instalacje czerpiące energię ze słońca stają się coraz popularniejsze. Przemawia za tym odnawialność energii słonecznej oraz fakt, że jej pozyskiwanie nie przyczynia się do destrukcji środowiska. Wyczerpywanie zasobów naturalnych oraz zmiany klimatyczne spowodowane działalnością człowieka doprowadziły do tego, że krok w stronę ekologicznych rozwiązań staje się standardem, na którym zyskuje nie tylko planeta, ale również człowiek. Zastanawiasz się, co możesz zyskać, pozyskując energię ze słońca? W poniższym artykule podpowiadamy, do czego wykorzystuje się energię słoneczną w budynkach jednorodzinnych.

CZYTAJ WIĘCEJ