fbpx

Blog

powietrzna pompa ciepła

Jak dobrać rodzaj pompy ciepła do domu?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które wykorzystuje energię z otoczenia do podtrzymywania odpowiedniej temperatury wewnątrz domu, zarówno latem, jak i zimą. Dobór odpowiedniego urządzenia jest kluczowym krokiem w zapewnieniu efektywnego i ekologicznego ogrzewania oraz chłodzenia budynku. Na co zwrócić uwagę?

CZYTAJ WIĘCEJ
sprawna pompa ciepła

Od czego zależy sprawność pompy ciepła?

Wydajność pompy ciepła jest wynikiem skomplikowanej równowagi między jakością komponentów, dopasowaniem instalacji oraz odpowiednimi ustawieniami. Przy wyborze pompy ciepła dla konkretnego budynku istotne jest, aby uwzględnić zarówno aspekty techniczne, jak i warunki otoczenia. Można dzięki temu osiągnąć najlepsze efekty energetyczne przy zachowaniu optymalnej wydajności i trwałości urządzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ
korzyści montażu paneli fotowoltaicznych

3 korzyści wynikające z montażu paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne. Umożliwiają wytwarzanie energii elektrycznej bez szkód dla przyrody. Poza oczywistymi korzyściami środowiskowymi istnieje wiele innych powodów, dla których warto zrezygnować z paliw kopalnych na rzecz zasobów odnawialnych. Poznaj kilka najważniejszych!

CZYTAJ WIĘCEJ
pompa do ogrzewania

Dlaczego warto skorzystać z pomp ciepła?

Pompy ciepła od lat stają się coraz bardziej popularne jako sposób na ekologiczne ogrzewanie oraz chłodzenie budynków. Używając tych urządzeń, można zasadniczo zmniejszyć koszty energii, a także pomóc chronić środowisko naturalne. Jakie inne korzyści przynosi stosowanie pompy? Przeczytaj i sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie elementy zawiera dobra instalacja fotowoltaiczna?

Dla naszych klientów, chcących dowiedzieć się, z czego składają się montowane przez nas instalacje, stworzyliśmy poniższą listę komponentów instalacji PV:

CZYTAJ WIĘCEJ

Instalacje fotowoltaiczne vs polskie prawo

Wiele osób ma pytania odnośnie wymaganych prawem formalności przed zdecydowaniem się na inwestycję w fotowoltaikę. Dlatego poniżej postanowiliśmy opisać formalne wymagania, jakie musi wg. polskiego prawa spełniać instalacja fotowoltaiczna w różnych sytuacjach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak panele słoneczne działają w ciągu całego roku?

Wielu właścicieli domów  zastanawiających się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne zastanawia się nad opłacalnością takiej inwestycji w Polsce. Szczególne wątpliwości budzi okres jesienno-zimowy, w którym przecież jest mniej słonecznych dni.

CZYTAJ WIĘCEJ
bateria słoneczna ikon

Czy baterie słoneczne i panele fotowoltaiczne to jedno i to samo?

Poruszając się w obszarze, jakim jest fotowoltaika, można natknąć na pewne problematyczne kwestie. Jednym z pierwszych dylematów kogoś, kto nie miał wcześniej do czynienia z tą działką, jest następująca sprawa – czy baterie słoneczne i panele fotowoltaiczne to jedno i to samo? Choć niedoświadczona osoba może stosować te terminy zamiennie, w rzeczywistości odnoszą się one do czegoś innego. Pomyłka wynika tu najczęściej z tej przyczyny, że i jedne, i drugie obiekty – zarówno baterie, jak i panele – związane są z wykorzystaniem energii płynącej ze światła słonecznego.

CZYTAJ WIĘCEJ
mity

Fakty i mity o fotowoltaice

Fotowoltaika należy obecnie do najprężniej rozwijających się sektorów gospodarki. Korzystanie z naturalnych i odnawialnych źródeł energii staje się coraz bardziej popularne, jednak wciąż ma status nowości w polskiej energetyce. Z tego powodu wokół paneli fotowoltaicznych powstaje wiele mitów. Czy jest w nich choćby ziarno prawdy?

CZYTAJ WIĘCEJ
fotowoltaika

W 2025 roku fotowoltaika będzie najtańszym źródłem energii

W energetyce na naszych oczach dokonuje się rewolucyjna zmiana. W związku z zagrożeniem katastrofą klimatyczną następuje gwałtowny odwrót od tradycyjnych form pozyskiwania energii i eksploracja źródeł odnawialnych. Pośród tych ostatnich szczególną rolę odgrywa zaś fotowoltaika. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, iż jest ona najbardziej dostępną opcją pozyskiwania energii dla indywidualnych użytkowników. Podczas gdy takie rozwiązania jak elektrownia wiatrowa czy elektrownia wodna przeznaczone są raczej dla większych przedsiębiorstw, panele fotowoltaiczne każdy może tak naprawdę zamontować sam w swoim własnym domu jednorodzinnym.

CZYTAJ WIĘCEJ