fbpx


Dofinansowanie na fotowoltaikę

Dofinansowanie na fotowoltaikę z programu „Mój Prąd”

„Mój Prąd” to program dofinansowania na fotowoltaikę, w którym o udział może ubiegać się każdy, kto zdecydował się zainwestować w mikroinstalację fotowoltaiczną. Jest to inicjatywa rządowa, mająca na celu zwiększenie produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii na terenie całego kraju. Wystarczy wypełnić wniosek, który rozpatruje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i czekać na decyzję.

Jakie koszta pokrywa dofinansowanie i jakie warunki należy spełniać?

O dofinansowanie na fotowoltaikę mogą ubiegać się osoby wytwarzające energię na własne zapotrzebowanie, a do tego mające zawartą umowę, która reguluje wprowadzanie do sieci prądu zgromadzonego przez panele. Warto dodać, że dofinansowaniu do paneli fotowoltaicznych podlegają właściciele instalacji o mocy od 2 do 10 kW, a przyznawana kwota obejmuje do 50% kosztów kwalifikowanych. Należy jednak podkreślić, że górna granica może wynosić do 5 tys. zł, które przypadają na jedno przedsięwzięcie.

W celu starania się o dofinansowanie należy przede wszystkim wypełnić wszystkie formalności związane z zaświadczeniami i oświadczeniami, a następnie wysłać razem z wnioskiem. Najlepiej go złożyć elektronicznie przez Internet. Należy jednak wiedzieć, że na nabór wniosków są wyznaczone konkretne terminy. Jako firma zajmująca się fotowoltaiką na co dzień, jesteśmy w stanie pomóc w dopełnieniu wszystkich formalności. Zadzwoń do nas, aby uzyskać więcej informacji o dofinansowaniu z programem „Mój Prąd”.